Mezinárodní den mateřského jazyka 2018

Každému z nás se to někdy určitě stalo… Kdo říká, že ne! Tak lže!

Do textu se mu vloudil šotek a "pozměnil" velká písmena za malá nebo "přehodil" měkké i za tvrdé a naopak. S tímto ničemou máme své zkušenosti a naše děti nejsou žádnou výjimkou. Právě proto si připomínáme Mezinárodní den mateřského jazyka. V letošním roce připadlo výročí na 21. února 2018.

Pevně věříme, že nám tento den vykouzlil úsměv na tváři při řešení zábavných úkolů, které nám obohatily netradiční formou výuku a umožnily žákům bližší nazírání na výjimečnost českého jazyka.

Pro žáky naší základní školy bylo připraveno několik aktivit, např.: hádanky, osmisměrky, hra se slovy, vyhledávání ve Slovníku spisovné češtiny, porovnávání mateřského jazyka s jazyky příbuznými a mnoho dalších.

Pojďte si zahrát s námi!

V každé větě najděte ukryté město:

Pohádkový obr nosil na ramenou domy i s obyvateli.

Kostra Vasil je naší nejoblíbenější pomůckou v hodinách přírodovědy.

V zámecké zahradě nenajdeme ani jednu květinu, neboť zlí návštěvníci všechny otrhali.

Bolí ji hlava, a proto dnes nebude cvičit.

Stopa varana vedla k nedalekému křoví.