Vánoční oslava ve cvičném bytě

V základní škole speciální jsme si oslavili Vánoce ještě před prázdninami. Práce jsme si naplánovali hodně, proto jsme se rozdělili na skupinky, abychom všechny dobroty stihli připravit. První skupinka měla za úkol vyrobit těsto na pracny a namačkat ho do formiček. Ve druhé skupince děti pracovaly s elektrickými spotřebiči – šlehaly bílky a vařily je s kokosem ve vodní lázni. Těsto potom lžičkou vykrajovaly na pečící plech. Třetí skupinka dětí krájela vařené brambory a strouhala zeleninu, abychom potom vše s dalšími surovinami spojili v bramborový salát. Čtvrtá skupinka dětí se věnovala odpočinkovým aktivitám – hry se stavebnicemi, prohlížení časopisů, poslech hudby. Každý žák si ovšem vyzkoušel všechny aktivity, skupinky se přemisťovaly. Nakonec jsme si usmažili rybí prsty a připravili stůl ke stolování. Moc nám chutnalo J. Všechno jsme ale nesnědli, cukroví ještě zbylo na předvánoční rozloučení ve škole.