Turnaj ve vybíjené

Vánoční turnaj ve vybíjené

Sám se divím, že myšlenka uspořádat na naší škole před Vánocemi nějakou sportovní soutěž, mě napadla skoro na poslední chvíli. Ale jak se říká: „Nikdy není pozdě!“ A protože vybíjená je mezi našimi žáky v kolektivních hrách jednoznačně na předním místě, byl tedy turnaj ve vybíjené jasnou volbou. Datum konání byl stanoven na 18. 12. 2019 a předběžně se hlásila většina dětí. Z toho jsem měl samozřejmě radost!

Do boje jako první nastoupili žáci I. stupně, kteří po té, co jim byla vysvětlena pravidla, svedli „bratrovražedný“ boj, při kterém nebyla nouze o zvraty v průběhu utkání. V nasazení si nic nezadali ani se svými staršími kamarády z II. stupně, kteří nastoupili na palubovku tělocvičny po nich. Musím ocenit bojového ducha všech zúčastněných sportovců a také smysl pro fair play, který se nesl celým turnajem. A kdo byl vítězem? Záleží na tom? Vlastně všichni, kteří hráli a kteří si po turnaji pochutnali na vánočkách, perníčcích a jiných sladkostech…