JARNÍ PRÁZDNINY (3.2. - 7.2.2020)

.

Vánoční výstava v milevském muzeu

View the embedded image gallery online at:
http://dpns.cz/index.php/download/30-aktualne#sigFreeId9a2df9891b

Kouzlení s odpady

  

KOUZLENÍ S ODPADY

... tak zněl název literární soutěže, pořádané Krajským úřadem Jihočeského kraje a společností EKO-KOM, a.s. v září letošního roku.

Se společností EKO-KOM, a.s. spolupracujeme v rámci environmentální výchovy na naší škole již dlouhodobě. Jezdí za námi do školy hravou formou učit naše žáky správně třídit odpad. Myslím, že třídit už umíme celkem dobře, a tak jsme se rozhodli, že bychom rádi přispěli k tomu, aby tyto dovednosti získaly i jiné děti.

V rámci této soutěže měli naši žáci za úkol vymyslet říkanky k jednotlivým obrázkům, ze kterých ve finále vznikly omalovánky pro

nejmenší děti s tématikou třídění odpadu.

Jaké bylo překvapení, že přesto, že jsme nebyli absolutními vítězi, přišel v tomto předvánočním čase balík od pořadatelů s drobnými

dárky pro naše žáky společně s poděkováním za naše literární příspěvky.

Děkujeme  Šárka Hejhalová, koordinátorka EVVO

 eko 1webeko 2 web

Turnaj ve vybíjené

Vánoční turnaj ve vybíjené

Sám se divím, že myšlenka uspořádat na naší škole před Vánocemi nějakou sportovní soutěž, mě napadla skoro na poslední chvíli. Ale jak se říká: „Nikdy není pozdě!“ A protože vybíjená je mezi našimi žáky v kolektivních hrách jednoznačně na předním místě, byl tedy turnaj ve vybíjené jasnou volbou. Datum konání byl stanoven na 18. 12. 2019 a předběžně se hlásila většina dětí. Z toho jsem měl samozřejmě radost!

          Do boje jako první nastoupili žáci I. stupně, kteří po té, co jim byla vysvětlena pravidla, svedli „bratrovražedný“ boj, při kterém nebyla nouze o zvraty v průběhu utkání. V nasazení si nic nezadali ani se svými staršími kamarády z II. stupně, kteří nastoupili na palubovku tělocvičny po nich. Musím ocenit bojového ducha všech zúčastněných sportovců a také smysl pro fair play, který se nesl celým turnajem. A kdo byl vítězem? Záleží na tom? Vlastně všichni, kteří hráli a kteří si po turnaji pochutnali na vánočkách, perníčcích a jiných sladkostech…

 

View the embedded image gallery online at:
http://dpns.cz/index.php/download/30-aktualne#sigFreeId13e7790301

 

Kamarádi ze ZOO

KAMARÁDI ZE ZOO

Děti z naší školy mají kamarády už i mezi zvířátky. Jezdí za námi pravidelně do školy, aby nás potěšili ze zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Pomocí osobních kontaktů s živými zvířaty děti poznají, jak se k nim správně chovat a učí se jim lépe rozumět.

Malí i velcí se vždycky se moc těší, že se o zvířátkách dozví něco nového a také, že si je mohou i pohladit. V úterý 10. prosince k nám přijel na návštěvu králík Otík, korálovka, krajta královská, švábi, želvičky a pakobylky s lektorkami oddělení vzdělávání Káťou a Míšou.

Bylo to zvlášť milé setkání v tomto předvánočním čase .

Všichni bychom chtěli moc poděkovat lektorkám Ing. Kateřině Novotné Sklářové a Mgr. Michaele Hartlové za jejich odborný výklad, trpělivost a laskavý přístup k našim dětem.

Děkujeme a budeme se těšit na další setkání.

Šárka Hejhalová, koordinátor EVVO

View the embedded image gallery online at:
http://dpns.cz/index.php/download/30-aktualne#sigFreeId1f91852eea