DOPRAVNÍ DEN A DEN S POLICIÍ ČR

Tak jako ostatně i každý rok, proběhl u nás 23. dubna za pomoci PČR Dopravní den. Nejprve jsme zhlédli ukázku policejních psovodů a jejich chytrého čtyřnohého pomocníka, který nám předvedl, jak umí poslouchat na povely svého pána. Šlo mu to výborně. Se zatajeným dechem jsme sledovali fingované zadržení „pachatele,“ a asi nikdo z nás by v té chvíli nechtěl být v kůži figuranta, kterému se statný vlčák zahryzával do cvičného rukávu.

Na prvním stanovišti si děti mohly prohlédnout policejní auto a zásahovou výstroj příslušníků pořádkové jednotky. Kluci byli ve svém živlu, kde jinde se můžete dotknout „těžkooděnců“ a zkusit si policejní helmu?

Co dělat, když se vyskytneme u dopravní nehody, jak vyndat zraněného řidiče z auta, jak zraněnému motocyklistovi a cyklistovi sundat bezpečně z hlavy helmu a následně provést resuscitaci?  Tak toto vše si děti vyzkoušely na stanovišti Zdravotnické záchranné služby. A hlavně dětem z I. stupně to šlo opravdu skvěle.

Policisté z Dopravního oddělení v Táboře za námi přijeli v moderním voze Škoda Superb, který se po našich silnicích pohybuje utajeně, je vybavený špičkovou technikou a umí jezdit rychlostí hodně přes 200 km/hod. Je černou noční můrou všech neukázněných řidičů. Kdo chtěl, mohl se posadit za volant, na krátkou dobu spustit sirénu. Také jsme otestovali přístroj na měření rychlosti. Při běhu přes hřiště byla naměřena nejvyšší rychlost 20,8 km/ hod.

A protože jsem nedávno do naší školy zakoupil několik nových cyklistických přileb, přišel čas ukázat je světu! Jízda zručnosti na koloběžkách a na kolech dopadla bez nehod.

A na závěr jsme ještě vyplnili obrázkové dopravní testy a nakreslili do soutěže obrázky s dopravní tématikou. Den utekl jako voda, a tak zase za rok na shledanou!

Poděkování:

Policistům z Dopravního oddělení Tábor

Policejním psovodům a jejich „komisaři Rexovi“

Policistům z Obvodního oddělení Bechyně

Anetě Křivánkové DiS. ZZS JČ kraje

Besipu České Budějovice