Výstava velikonočních vajíček

     Na naší škole jsme v letošním roce přivítali příchod jara velikonoční výstavou, která proběhla ve dnech 15. – 17. dubna 2019 ve cvičném bytě (naproti vrátnici DPN Opařany). Tuto akci uspořádaly dvě paní učitelky, Mgr. E. Koudelková s Mgr. K. Markovou. Před příchodem návštěvníků jsme společnými silami připravily velikonoční pohoštění v podobě švédských stolů, aby si i mlsné jazýčky přišly na své. Netrpělivě jsme očekávaly příchod návštěvníků s nadějí, že jich dorazí co nejvíce, abychom se mohly pochlubit všemi ozdobenými vajíčky, které jste nám do soutěže zapůjčili. Všichni žáci pilně vyráběli originální vajíčka z nejrůznějších materiálů a zdobili je libovolnou výtvarnou technikou.

     Na výstavě bylo k vidění 152 vajíček od více jak 30 autorů. Soutěže se celkem zúčastnilo 188 návštěvníků. Vítězkou se stala H. Marková z Opařan, druhá skončila rovněž paní H. Marková z Opařan a třetí místo patří paní Z. Schloffové z Revma Ligy Nemocnice Tábor. Žák ze ZŠ Bernartice získal první místo v kategorii dětí, druhá skončila žákyně ze ZŠ při DPN Opařany a na třetím místě se umístila MŠ Opařany. 

     Ti nejmenší zde mohli vidět a vyzkoušet si například malování vajíček nebo papírové tvoření s námětem jara.  Žáci i dospělí, pod vedením paní H. Markové, dávali dobrý pozor jak postupovat při drátkování vajíček. Všechny děti musím velmi pochválit za manuální zručnost a šikovnost. Příjemně strávených několik dnů nám všem vykouzlilo úsměv na tváři. Všichni měli radost, jak jejich výrobky jiní obdivují a navzájem si předávali nápady na příští rok.

     Mohu říci za celou školu, že výstava byla zdařilá a těšila se zájmu veřejnosti. Všem, kteří se na výstavě podíleli, patří velké poděkování.

Vystavená vajíčka poskytli:

ZŠ při DPN Opařany, MŠ Opařany, ZŠ Bernartice, ZŠ Bechyně, RL Tábor, M. Bělohlavová, M. Čunátová, H. Faladová, E. Houšková K. Houšková, V. Chroňáková, V. Ivanovová, R. Kolářová, A. Kravarová, T. Kravarová, Z. Majerová, H. Marková, E. Mixová, H. Pazourková, M. Petrásková, V. Runtová, K. Ryslová, V. Rytířová, Z. Schlaffová, J. Ťoupalová, V. Ťoupalová, M. Zuzáková.

Sponzoři:

V. Jirků

E. Koudelková

M. Kravarová

H. Marková

K. Marková

H. Němcová

M. Roth

M. Ryslová

T. Špuláková

J. Ťoupalová