Návštěva pedagogů z Mladé Boleslavi

V přípravném týdnu (ve čtvrtek 30. srpna) naši školu navštívila pětičlenná skupina speciálních pedagogů a asistentů pedagoga ze ZŠ Václavkova v Mladé Boleslavi. V neformálním rozhovoru jsme měli možnost předat si zkušenosti s alternativními přístupy, postupy práce a metodami, které při výuce používáme. Byli jsme mile překvapeni, že naše výukové principy a metody jsou vhodně navazující a tudíž shodně hodnotitelné. Pak si kolegové prohlédli obě budovy školy, ukázali jsme jim místa pro výuku, muzikoateliér a cvičný byt pro nácviky sebeobslužných činností a společenských dovedností. 

     Tato  návštěva byla výjimečná v tom, že jsme se setkali s vyučujícími dětí, které prošly naší školou. Měli jsme tak možnost dozvědět se, jak se dětem daří potom, co byly propuštěny z nemocnice a odešly z naší školy.