XI. ročník BOREC ŠKOLY – Finále 25.6 2018

Tak, ačkoli jsem měl naplánováno, že finále se bude konat stejně jako v minulých pěti letech na hřišti u školy, tak už můj první ranní pohled vzhůru k obloze dával tušit, že letos opravdu ne…. Takže, zpátky na stromy! Vrátíme se ke kořenům, tedy do tělocvičny. Vlastně proč ne, je na čase oprášit osvědčené indoorové disciplíny a zjistit, zda některý z finálových rekordů není dostatečně „vousatý“ a nestojí za to, ho konečně překonat a vylepšit

Počet finalistů je každý rok stejný. Dvacet. Poslední dva roky máme problém s nominací děvčat. Nejsou. Tedy, ne, že by nebyla vůbec. To jsou, ale nechce se jim sportovat. Takže letos ve finále soutěžila jen tři.

Počet sportovních disciplín se také nemění. Je jich pět. Začali jsme člunkovým během na 10x10 metrů. Nejlepší byl Zdeněk Č. z I. stupně: 28,6 s. Druhou disciplínou byl vis na žebřinách na čas. Dlouholetý rekord školy 4minuty a 1 sekunda znovu odolal…Nejlepší byl znovu Zdeněk Č. 2 min. 10 s. Dobře on! Třetí disciplína. Hod medicinbalem. Nejdelší hod Martin R. z II. stupně – 6,30 metru. Disciplínou předposlední a vůbec ne lehkou byl trojskok z místa. Nejdále doplachtil opět Martin R.! 645 cm a zaděláno na dobrý výsledek. Závěr patřil mé oblíbené disciplíně a tou je rotoped po dobu pěti minut. Svou životní jízdu zajel Honza K. z II. stupně, který svým soupeřům nedal sebemenší, opravdu sebemenší naději na vítězství a v této disciplíně s přehledem zvítězil s náskokem 100 metrů. Bravo!

A stalo se již tradicí, že vítězové finále celoroční sportovní soutěže Borec školy se vyhlašují až druhý den po přepočítání a sečtení všech výsledků. Letos tomu nebylo jinak. A přece. Jedna změna se odehrála. Pro předání cen jsme zvolili netradiční místo. Ne v tělocvičně, ne na hřišti ale v areálu školní zahrady u pergoly. A byla to dobrá volba! Příjemné prostředí, hezké posezení, všichni na menším prostoru. To byly hlavní atributy tohoto místa. Ceny vítězům předávala paní ředitelka naší školy paní Mgr. Jarmila Drátovská.

Celkovým vítězem se stal Martin R. z II. stupně. A byl to on, kdo si pochutnal na ceně pro celkového vítěze. Ano, byl to opravdu dort, který pro něj připravila (jako ostatně každoročně) paní zástupkyně ředitelky paní Mgr. Hana Němcová. Ani tentokrát jsem nedostal ochutnat. Zlomí se někdy toto prokletí?

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

CHLAPCI                                                   Dívky

1. Martin R.                                              1. Monika D.

2. Zdeněk Č.                                             2. Vendula Hejnová

3. Jan K.                                                   3. Tereza H.

Na závěr ceremoniálu byl do SÍNĚ BORECKÉ SLÁVY uveden Honza K. „ za zásluhy o sport a mnohaletou účast ve finále této soutěže“.