T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2018

Ve středu 20. června jsme na naší škole pořádali pro nás již třetí ročník Olympijského běhu.  Ten letošní měl ale od minulých let několik novinek. První z nich (a asi tou nejzásadnější) bylo to, že jsme na závod pozvali i žáky ze ZŠ Opařany 165 (My jsme Opařany 160), se kterými jsme se už v minulosti utkávali na konci školního roku při společných fotbalových zápasech a kteří se také účastnili i dvou ročníků Velké Opařanské steeplechase. Letos jsme jim nabídli polovinu našich startovních čísel, abychom  měli možnost si porovnat naši běžeckou výkonost. Druhou novinkou bylo rozčlenění závodníků podle stupňů a tak se nejprve na start postavily děti z prvního stupně, které letos běžely trať dlouhou 500 metrů. Do závodu vyrazily s velkou vervou a na trati převáděly pěkné běžecké souboje. Všichni závod dokončili, a je jedno v jakém čase, důležité bylo, že si všichni závod užili. A to si myslím, že se beze zbytku povedlo.

      Úplně neplánovaně se poté na start postavily děti z Mateřské školky z Opařan, které si se svými paními učitelkami oběhly jedno kolečko. Musím přiznat, že jejich přístup ke sportu by jim mohly závidět skoro všechny děti z vyšších ročníků. Moc rád jsem Vás u nás viděl, malí běžci!

      A po několika minutách již stáli na startu dvoukolového závodu běžci z druhého stupně, kteří hned po startu nasadili vysoké tempo, kterému ale ne každý dokázal vzdorovat, a tak se na okruhu po chvíli míchali běžci s „chodci“. Na trati na závodníky čekala dvě mírná stoupání, občerstvovací stanice (1 km je pro spoustu dětí skoro maratonský běh), na části trati, kde se běželo z kopce, zdravotní hlídka s brašnou (naštěstí musela ošetřit jen jedno odřené koleno) a bubenická skupina, která sportovce povzbuzovala k lepšímu výkonu. A možná i to bylo příčinou, že Martin R. z naší šesté třídy vytvořil nový rekord školy, který má nyní hodnotu 3:33 minut.

      Vítězové jednotlivých kategorií dostali tašky s řadou pěkných dárků a každý, kdo doběhl do cíle, byl odměněn účastnickým listem, medailí, sportovní tyčinkou a malou pozorností.