I. ZIMNÍ OPAŘANSKÉ OLYMPIJSKÉ HRY

Co na tom, že Opařany jsou vzdáleny od olympijského Pchjongčchangu 11.043 kilometrů a cesta autem by tam trvala podle navigace 109 hodin a 58 minut (mně asi déle, protože bych se „kochal“). To nic nemění na tom, že sportovci naší školy si nechtěli nechat ujít atmosféru největší sportovní události tohoto roku. A tak jsme v pátek 23. 2. v době, kdy v televizi probíhalo semifinále ledního hokeje mezi našimi reprezentanty a ruskými hokejisty (které bohužel skončilo v náš neprospěch), odstartovali náš vlastní olympijský program.

      Na rozdíl od jihokorejských sportovišť jsme nemuseli bojovat s přírodními vlivy (prudký vítr, mlha, málo sněhu), protože naše ZOH se konaly v tělocvičně. A v jakých disciplínách jsme to soutěžili? Samozřejmě nemohl chybět biatlon, který je v posledních letech naší parádní disciplínou, dále to byl curling, sáně a lední hokej. Je jasné, že tyto olympijské disciplíny byly upraveny podle našich podmínek, takže například curlingové kameny, které jsou jinak vyráběny ze žuly z ostrova Ailsa Craig, a jejichž cena je 400 britských liber za 1ks, jsme nahradili létajícími talíři, které jsou vyrobeny z obyčejné umělé hmoty a jejich cena je pouhopouhých 59,- Kč za 1 ks. Disciplína lední hokej obnášela nájezdy na branku a myslím, že by Pavel Francouz měl co dělat. Ostatně, proslýchá se, že v době nájezdů za něho v hokejové brance zaskakovala famózní a všestranná Ester Ledecká!

      Na závěr obdrželi vítězové jednotlivých disciplín malé ceny a všichni účastníci sladkou pozornost. A protože jsme kvůli zákazu používat otevřený (olympijský) oheň v prostorách školy žádný neměli, nebylo co zhasínat, a tak jsme šli domů. Měli jsme před sebou víkend, kdy se Ester Ledecká stala legendou ZOH, protože vyhrála druhou zlatou olympijskou medaili a to v odlišných disciplínách, a to se ještě nikomu nepovedlo….