Přátelské utkání v kopané

Na závěr roku jsme upořádali pro žáky fotbalové utkání mezi ZŠ při DPN Opařany a ZŠ Opařany. Žáci se před zápasem poctivě rozcvičili, aby předešli zraněním a zvýšili tím svoji fyzickou aktivitu. Oba týmy se pozdravily a zaujaly své pozice na hřišti. Ve vzduchu bylo cítit napětí a lehká nervozita ze zápasu. 

Každý tým byl složen z 6 hráčů druhého stupně ZŠ. Žáci, kteří nechtěli hrát fotbal, podporovali oba týmy. 

Úvod utkání byl nesmělý, kdy žáci velmi opatrně šli do souboje o míč. Prvních několik minut se zápas odehrával více na domácí polovině. Domácí družstvo pozvolným "oťukáváním" získávalo na sebevědomí a přešlo do ofenzivního útoku, kdy mělo i pár šancí vstřelit gól. V polovině zápasu bylo na našich hráčích patrné, že je síly pomalu opouštějí a zvolili pomalejší tempo napadání soupeře. Zápas se tak odehrával pouze na naší polovině, kdy jsme inkasovali několik gólů. Přesný počet není důležitý :-). Letošní utkání skončilo vítězstvím žáků ZŠ Opařany, čímž jim moc gratulujeme. 

Po skončení fotbalového utkání nás čekaly další sportovní disciplíny, např. přetahování lanem, vybíjená, nácvik nadhozu a odpalu míčku pálkou. 

Na závěr bychom chtěli všem velmi poděkovat, především panu Mgr. Kravarovi za spravedlivé a nezaujaté rozhodování celého zápasu. 

Příští rok se budeme těšit na odvetu :-). Pevně věříme, že putovní pohár získáme nazpět :-). 

Přejeme všem krásné prázdniny. P.S. Buďte na sebe opatrní :-).