Vítejte v novém školním roce 2013/2014

 DSC3877

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

USKUTEČNÍ SE V PÁTEK 20.ZÁŘÍ 2013 OD 9.30 hod.- 18.00 hod.

POZVÁNKA

Vyhlášení 7.ročníku sportovní soutěže Borec školy

          Odpočinutí se po dvou měsícíchznovu potkáváme v naší škole. Kdo má rád vysoké teploty, ten si to o letošních prázdninách musel užít. Já osobně jsem se koupal pouze v krásně chladivé Vydře, na kolo jsem vyrážel brzy ráno, abych unikl největšímu pařáku, a i tak se mi podařilo během prázdnin najet (pěkných!) 2000 km, převážně v terénu. Léto budiž pochváleno!                                          

          Dařilo se i našim reprezentantům v různých sportech. Jen namátkou vzpomínám naskvělé  5. místo Romana Kreuizegera na 100. ročníku Tour de France, výborné výsledky fotbalistů Plzeňské Viktorky v předkolech Evropské ligy, úspěchy naší veslařské reprezentace na mistrovství světa a dechberoucívýkony našich atletů na mistrovství světa v Moskvě. Vítězslav Veselý, zlato v oštěpu. Zuzana Hejnová, zlato na 400 metrů překážek. Lukáš Melich, bronz v hodu kladivem. 

          No, a na úspěchy našich atletů navážeme i my hned při první letošní disciplíně. Než vyrobím oštěp, tak jí vymyslím. Září máme trochu kratší díky pomalejšímu rozjezdu, proto vyhlašuji pouze jednu disciplínu. Budeme běhat!

Disciplína na září:     Běh na 400m

Pravidla:2 kola okolo hřiště na čas

Nezapomeňte na pořádnou sportovní obuv a řádné rozcvičení.

Sedmý ročník je zahájen, připravit…pozor…teď !

zapsal: J. Křivánek

Branný den s Armádou ČR

     Nelítostný nepřerušovaný zvuk zvonku vyhání všechny třídy na shromaždiště. Výborný čas dvě minuty na cvičnou a nečekanou evakuaci celé školy!  Takto začal pro naši školu podzimní branný den, který si pro nás připravili vojáci 15. ženijní brigády.

     Počasí nám celé dopoledne přálo, pravda, nebylo nejtepleji, ale říjnové sluníčko ještě hřálo. A komu byla zima, ten se mohl zahřát na prvních stanovištích chůzí na chůdách nebo hodem granátem na cíl. Na dalším stanovišti jsme se mohli stát například vojenskými spojaři a navázat spojení se vzdálenou radiostanicí RF-13. Tady Orel ,tady Orel, Datle jak mě slyšíš, příjem? Ozývalo se v éteru. U bazénu jsme zhlédli ukázku vojenských potápěčů. Děti si mohly vyzkoušet neopren, dýchací přístroj, potápěčské ploutve. Všechny překvapila váha vzduchových lahví v okamžiku, když se jim láhve ocitly na zádech. Dětské pozornosti neunikla ani nákladní Tatra. Nejprve byla vyzkoušena ložná plocha, poté jsme vtrhli do kabiny a zažili pocit řidiče tohoto vozidla. Na stanovišti u lezecké stěny se házelo míčky na terč. Velký zájem byl o výstavku zbraní. Děti si mohlyvzít do ruky pistoli ČZ 82, vylepšený samopal Sa-58, odstřelovačskou pušku SVD Dragunov a úspěch slavilo hledání ukrytého odstřelovače. Nebylo lehké ho najít, i když jsme okolo něho chodili jen několik málo metrů. Na stanovišti pyrotechniků děti obdivovaly ochranný pyrotechnický oblek (váží 45kg!) a pomocí minohledačky vyhledávaly ukryté železné předměty. Na závěr ještě všechny třídyzhlédly v učebně film o nebezpečné práci našich vojáků v Afganistánu.

     Bylo to velmi příjemné dopoledne a my věříme, že naši vojáci u nás nebyli naposledy!

Poděkování: příslušníkům velitelské roty a roty EOD, VÚ 3517, 15. ženijní brigády v Bechyni pod vedením rtm. Jana Harazina za profesionální přístup a přátelské chování k dětem.

Borec školy - září 2013

- více zde

Výroční zpráva 2012/2013

- více zde